Pierwszy koncert już 28 grudnia

Wiktoria Raczyńska
,

W Operze Nova do soboty włącznie próby szły pełną parą. Nic dziwnego, pierwszy z galowych  koncertów, którymi Opera Nova żegna odchodzący rok odbędzie się w czwartek, 28 grudnia.  I tak będzie codziennie do Nowego Roku.

Garderobiane przewożą wieszaki pełne brokatowych sukienek, srebrnych fraków i biało-czarnych cylindrów. Między balowymi sukniami… mundurki harcerskie. Łódka, tramwaj, samochód „żuk”, furmanka… czym to nie będziemy podróżować! Nad sceną zawisła imponujących rozmiarów (5×4 m), ważąca ponad 300 kg, głowa o trzech obliczach. Mariusz Napierała, okrzyknięty przez jeden z tygodników „królem scenografii” tylko uśmiecha się tajemniczo, nie chcąc zdradzić do jakiego to „numeru”. A program koncertu zawiera 22. różnorodne propozycje: operowe, operetkowe,  popisowe partie orkiestrowe, aranżacje polskich i światowych przebojów przygotowane przez Tomasza Szymusia i braci Lubowiczów. Za realizację kształtu artystycznego odpowiada niezmienna od lat grupa: kierownik muzyczny Maciej Figas, reżyser Sebastian Gonciarz, choreograf Iwona Runowska, scenograf Mariusz Napierała, przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń.

Soliści: Darina Gapicz, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Krystyna Nowak, Magdalena Polkowska, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Jolanta Wagner, Łukasz Jakubczak, Sławomir Kowalewski, Janusz Ratajczak, Szymon Rona, Janusz Żak, gościnnie: Ewa Prus, Przemysław Zubowicz, Łukasz Załęski.

Balet, chór i orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy.

Prowadzący koncerty: Piotr Bałtroczyk.

W sprzedaży jedynie pojedyncze miejsca. Na każdy z koncertów można nabywać wejściówki (na miejsca stojące) po 50 zł, w samego „Sylwestra” po 60 i 70 zł.

KONCERTY SYLWESTROWE I NOWOROCZNY W OPERZE NOVA:

28 grudnia 2017 r. godzina 19.00

29 grudnia 2017 r. godzina 19.00

30 grudnia 2017 r. godzina 16.00 i 20.00

31 grudnia 2017 r. godzina 16.00 i 20.00

1 stycznia 2018 r. godzina 17.00

materiały nadesłane: Ewa Chałat

zdjęcie: koncert sylwestrowy 2016

Reklama