Pierwsze w operze…

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoska opera rozpoczyna kolejny, 62. sezon artystyczny. Od piątku do niedzieli (14-16 września) wystawiana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na familijne spektakle: dwukrotnie w piątek i sobotę (godzina 11.00 i godzina 17.00) oraz w niedzielę o godzinie 17.00. Będzie to już 119. przestawienie tego tytułu, którego premiera odbyła się w 2000 roku, a obejrzało je dotąd blisko 76 tysięcy widzów.

Balet oraz orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety przedstawią taneczną wersję znanej baśni braci Grimm, do której muzykę skomponował Bogdan Pawłowski, a choreografię stworzył Henryk Konwiński.

W roli Śnieżki występować będą kolejno: Marta Kurkowska i Natalia Ścibak, jako Książę: Krzysztof Górski i Paweł Nowicki, jako Macocha-Zła Królowa: Angelika Gembiak i Olga Karpowicz.

Opera Nova informuje, iż od wtorku 18 września rozpocznie sprzedaż biletów na premierę opery komicznej Macieja Małeckiego do libretta Wojciecha Młynarskiego „Awantura w Recco, czyli Drzewko Wolności”. Tę mało znaną pozycję współczesnej twórczości operowej Opera Nova pragnie zaprezentować w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawienie realizowane i finansowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021”. W operowym foyer oglądać można projekty scenografii Wojciecha Stefaniaka do październikowej premiery.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama