Pierwsze 100 tysięcy złotych trafiło do medyków

Magdalena Jabłońska
,

Razem z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy UMB prowadzi zbiórkę pieniędzy dla szpitali na walkę z koronawirusem. Pierwsze zebrane 100 tysięcy złotych trafiło do Szpitala Zakaźnego, Centrum Pulmonologii i Pogotowia Ratunkowego. Wesprzyj bydgoskie szpitale tutaj.

Bydgoszczanie okazują serca i hojnie wspierają bydgoskich lekarzy, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Do tej pory udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Większość pieniędzy została właśnie przekazana do bydgoskich szpitali. Po 40 tysięcy zł otrzymał Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Oba szpitale zostały wytypowane jako szpitale podwyższonej gotowości tzw. wariant A. To właśnie te szpitale są przygotowane do przyjęcia i pozostawania w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Kolejne 20 tysięcy złotych trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Pieniądze zostaną wydane na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią: maseczek, fartuchów, rękawiczek, gogli, czy kombinezonów ochronnych.

Maseczki, fartuchy, kombinezony na wagę zdrowia i życia

Zapotrzebowanie na sprzęt i niezbędne środki ochrony jest bardzo duże. To powoduje, że zbiórka pieniędzy będzie nadal kontynuowana. Do udziału w zbiórce jej organizatorzy zapraszają zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Bydgoskie szpitale można wspierać tutaj poprzez wpłacenie dowolnej kwoty pieniędzy tutaj.

Podczas przelewu należy o podać swoje dane, w celu umożliwienia pracownikom Urzędu Miasta kontaktu z darczyńcą. W ramach wdzięczności za zaangażowanie w akcję „Wspieramy bydgoskie szpitale” każdy wpłacający otrzyma podziękowanie od Prezydenta Bydgoszczy.

Istnieje także możliwość przekazania dowolnej kwoty pieniędzy poprzez wpłacenie jej na rachunek bankowy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (Jezuicka 4, 85-001 Bydgoszcz): 11 1020 1462 0000 7202 0364 6866.
W tytule przelewu* należy wpisać numer telefonu lub adres e-mail w celu umożliwienia pracownikom Urzędu Miasta kontaktu z darczyńcą. W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: bks@um.bydgoszcz.pl lub pod numerem tel.: 795 160 843.

Organizatorami akcji są Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama