Pierwsza wakacyjna środa w zoo

Wiktoria Raczyńska
,

W środę, 4 lipca, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Wakacyjne środy w zoo”. W programie, m.in., gry, zabawy i spotkanie z tajemniczym gościem.

Zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-12.30, a ich tytuł to „Kolorowy świat płazów i gadów”. Zbiórka w specjalnie przygotowanym punkcie w dziale ptaków, a przy niesprzyjającej pogodzie w pawilonie Akwarium Terrarium.

Podczas spotkania uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytania: co oznaczają jaskrawe kolory u płazów, kiedy traszki są kolorowe, skąd w Polsce niebieska żaba, dlaczego ropuchy nie są kolorowe, skąd się wzięła nazwa zaskroniec, dlaczego jedne jaszczurki są zielone, a inne brązowe? Jak zawsze w programie gry i zabawy oraz karta pracy, po wypełnieniu której będzie można zdobyć drobne nagrody. Długopisy mile widziane. Na zakończenie niespodzianka: bliskie spotkanie z tajemniczym gościem.

Przypomnienie: w środy w dni powszednie wstęp do zoo jest tańszy: bilety kosztują 8 zł i 12 zł.

Harmonogram spotkań: 4, 11, 25 lipca, 8 i 22 sierpnia. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wakacyjnych środach, na ostatnie spotkanie będą mogły wejść za 5 zł – wystarczy zbierać pieczątki za każdy wstęp na specjalnym kuponie.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama