Pat Metheny pierwszą gwiazdą Drums Fusion 2020 w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION w Bydgoszczy ma przyjemność poinformować o koncercie Pata Metheny’ego „Side-Eye” with James Francies & Marcus Gilmore w bydgoskiej Operze Nova, który odbędzie się 3 czerwca 2020 roku.

Pat Metheny to bezprecedensowa gwiazda gitary, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy oraz jedyny na świecie muzyk, który zdobył Grammy w ponad dziesięciu kategoriach!

Gitarzysta osiągnął mistrzowskie umiejętności poruszania się w takich stylistykach muzycznych, jak współczesny i latynoski jazz, czy muzyka fusion. Metheny konsekwentnie podąża swoją artystyczną ścieżką od czasów swoich pierwszych publikacji muzycznych, wydanych ponad 40 lat temu w legendarnej wytwórni ECM. Współpracuje z bardzo szeroką grupą uznanych muzyków, którzy w wielu konfiguracjach zasilali składy Pat Metheny Group, czy przy solowych występach. Mowa o takich muzycznych znakomitościach, jak Lyle Mays, Bill Frisell, Charlie Haden, Chick Corea, czy Herbie Hancock.

3 czerwca 2020 roku w Bydgoszczy usłyszymy najnowsze wcielenie muzyka, czyli projekt Side-Eye, gdzie Metheny wystąpi u boku muzyków młodszego pokolenia: pianisty Jamesa Francies’a oraz rewelacyjnego perkusisty Marcusa Gilmore’a.

– Marcus Gilmore w wieku 18 lat grał w zespole Kevina Haysa w klubie Blue Note i już wtedy był świetnym muzykiem – tak o 33-letnim dziś perkusiście wypowiadał się niedawno jeden z najwybitniejszych trębaczy jazzowych sceny, Nicholas Payton. Gdy dodać do tego odziedziczone geny legendy perkusji, Roya Haynesa (Gilmore jest jego wnukiem) oraz doświadczenia gry w zespole Chica Corea, otrzymujemy prawdziwy przepis na sukces. O jego kunszcie świadczą nie tylko pochlebne opinie sławnych muzyków, ale i dorobek nagród perkusisty, na czele z Latin Grammy otrzymaną w 2014 roku. Marcus Gilmore to już nie wschodząca gwiazda perkusji, lecz prawdziwy filar sekcji rytmicznej zespołów, w których gra.

Drums Fusion zaprasza na koncert Pat Metheny Side-Eye with James Francies & Marcus Gilmore. Przedsprzedaż biletów ruszy w środę, 9 października, o godzinie 12.00 za pośrednictwem portalu Bilety24.pl oraz kasy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

materiały nadesłane: Kuba Ignasiak, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Reklama