„Pan Tadeusz” na audiobooku

Magdalena Jabłońska
,

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wyjątkowe wydawnictwo – audiobook „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, czytany przez aktorów Teatru Polskiego w Wilnie.

„Pan Tadeusz” został nagrany przez aktorów Polskiego Teatru w Wilnie, którzy czytają dzieło Mickiewicza z charakterystycznym kresowym zaśpiewem. Nagranie wyreżyserował Jan Buchwald – doświadczony twórca spektakli radiowych i teatralnych. Muzykę skomponował Janusz Grzywacz – twórca zespołu Laboratorium, autor muzyki do kilkudziesięciu spektakli i filmów.

Do nagrania dołączona jest książeczka informacyjna (po polsku, angielsku i litewsku) o historii wydania poematu w Toruniu. Znajdują się w niej również zdjęcia i ilustracje ze zbiorów Muzeum Pana Tadeusza i Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Wydawnictwo będzie przekazane na wydziały slawistyczne i do bibliotek uniwersyteckich w Polsce i za granicą.

zdjęcie: Łukasz Piecyk, aktorzy Teatru Polskiego w Wilnie czytali fragmenty „Pana Tadeusza” podczas regionalnej inauguracji obchodów stulecia odzyskania niepodległości

materiały: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Reklama