Pamiętacie kąpielisko przy Astorii?

Wiktoria Raczyńska
,

Wkrótce zlecone zostanie przygotowanie koncepcji związanej z zagospodarowaniem terenu przy nowym olimpijskim basenie „Astorii”. Przy efektownym obiekcie planowane jest urządzenie również rekreacyjnego kąpieliska. O tym jak będzie ono wyglądać zależeć będzie, m.in., od bydgoszczan.

Budowa olimpijskiej „Astorii” rozpocznie się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln zł. Dzięki dobrej sytuacji finansowej miasta została ona skierowana do realizacji mimo uzyskania o połowę mniejszej od wnioskowanej dotacji ze środków Ministerstwa Sportu. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Stanie się to jesienią. Zakończenie inwestycji planowane jest najpóźniej w ciągu 3 lat. Basen olimpijski „Astorii” będzie wykorzystywany przede wszystkim z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniów bydgoskich szkół. W nowym obiekcie będą mogły odbywać się zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody.

Szczegółowa koncepcja zagospodarowania tego terenu zostanie opracowana w ciągu najbliższych miesięcy. Jeszcze przed ogłoszeniem zamówienia urząd miasta zbierze opinie i pomysły mieszkańców. Aby w sposób optymalny zagospodarować otoczenie przyległe do Astorii i bulwarów, uporządkowany zostanie też stan własnościowy sąsiadujących z nią działek. Wstępnie zakłada się stworzenie terenów rekreacyjnych od Astorii do ul. Unii Lubelskiej. Urzędnicy ratusza czekają na inspirujące zdjęcia i opisy. Na tak rozległej przestrzeni chcą, by znalazło się miejsce dla każdego, gwarantowało jak najwięcej atrakcji i tętniło życiem też poza sezonem letnim. Na zgłoszenia czekają do końca wakacji pod adresem mailowym wim@um.bydgoszcz.pl.

Warto podkreślić, że na etapie prac budowlanych przy basenie olimpijskim realizowane będą roboty umożliwiające rozpoczęcie zagospodarowania części rekreacyjnej. Teren będzie odpowiednio uzbrojony i wyposażony w niezbędne dodatkowe przyłącza.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama