Ostatnie kadry filmu „Miasto” zmienią organizację ruchu

Magdalena Jabłońska
,

Od 3 marca 2020 roku, od godziny 17.00, do 9 marca 2020 roku, do godziny 7.00, z powodu realizacji zdjęć do filmu fabularnego pt. „Miasto” na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym.

  • w tych dniach, w godzinach 0.00-4.00 skrzyżowanie ulic Orla i Ugory będzie bez możliwości przejazdu i ruchu pieszego. Natomiast w godzinach 17.00-0.00 możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu na ulicach dochodzących do skrzyżowania. Czasowe wstrzymania ruchu będą trwać maksymalnie 3 minuty, a oznakowane osoby sterujące ruchem zapewnią płynne przepuszczanie autobusów komunikacji publicznej. W specjalnie na ten czas oznakowanych obszarach na ulicach Podgórnej, Orlej oraz Na Wzgórze J. H. Dąbrowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godzinach 15.00-7.00 każdego z wymienionych dni.
  • od 2 marca 2020 roku, od godziny 23.30 do 3 marca 2020 roku, do godziny 4.00 z powodu realizacji zdjęć do filmu „Miasto” na ulicach Pod Wiaduktem, Inwalidów i Konduktorskiej możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu na czas realizacji ujęć.
  • od 5 marca 2020 roku, od godziny 17.00 do 6 marca 2020 roku, do godziny 7.00 z powodu realizacji zdjęć do filmu „Miasto” na ulicach Jasnej, Nadrzecznej, Żeglarskiej i Czarna Droga możliwe czasowe wstrzymywania ruchu. Czasowe wstrzymania ruchu będą trwać maksymalnie 3 minuty, a oznakowane osoby sterujące ruchem zapewnią płynne przepuszczanie autobusów komunikacji publicznej. Na wyznaczonych obszarach na ulicach Jasnej, Nadrzecznej i Czarna Droga będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania od godziny 15.00 5 marca do godziny 07.00 6 marca 2020 roku.

Realizatorzy z góry dziękują mieszkańcom za wyrozumiałość i w imieniu ekipy filmu przepraszają za utrudnienia.

To już finalny etap realizacji zdjęć do filmu, którego reżyserem jest bydgoszczanin, Marcin Sauter. Film „MIASTO“ to produkcja, w której Bydgoszcz występuje nie tylko jako tło scenograficzne, ale jako wręcz drugoplanowy „bohater“ filmowej opowieści, łączącej konwencję kina obyczajowego z kryminałem w stylu noir.

Role główne grają Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka oraz bydgoszczanin, Piotr Nawrocki. W rolach drugoplanowych pojawiają się m. in.: Robert Więckiewicz, Grzegorz Warchoł, Zdzisław Wardejn, Mirosław Kropielnicki, Stanisław Tym oraz Artur Krajewski. Autorem zdjęć jest Piotr Rosołowski (“Królik po berlińsku”, “Książę i dybuk”), twórcą muzyki Jerzy Rogiewicz.

Film produkuje POKROMSKI Studio (producent m. in. “Marie Curie Skłodowska”). Produkcja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym koproducentem filmu.

zdjęcie: facebook.com/MiastoFilm/

materiały nadesłane: Kuba Ignasiak, MCK

Reklama