Ostatnia operetka, ostatni balet, ostatnia opera…

Tomasz Welcz
,

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na cztery spektakle operetki „Baron cygański”. Realizacja tej operetki Johanna Straussa w 2010 r. była jedną z najdroższych produkcji bydgoskiej sceny.

Zachwycają dekoracje: gigantyczny cygański namiot, inspirowany baśniowością Wschodu, czy potężny, ważący 3/4 tony żyrandol, który przeszedł do historii bydgoskiej opery w kategorii „rekwizyty”. Niezapomniane pozostają układy taneczne: ognisty czardasz, marszowa parada oddziałów huzarów i markietanek; tańczy też cały chór i soliści! W wytwornym walcu  „Odgłosy wiosny” popisuje się swą koloraturą Arsena, Żupan bawi kupletami, a Barinkay żartuje sobie z wielkiej sławy i tytułów, poznając wraz z Saffi czar cygańskiej nocy.

Wykonawczyniami roli Saffi będą Iwona Socha oraz Gabriela Kamińska. W tytułowej roli – Tadeusz Szlenkier i Janusz Ratajczak. Jako Żupan – Przemysław Rezner i Ryszard Smęda, a w partii Arseny – Joanna Moskowicz i Marta Ustyniak. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Piotr Wajrak.

„Barona cygańskiego będzie można obejrzeć od 26 do 29 listopada.

3, 4 i 6 grudnia należeć będzie do „Dziadka do orzechów”. Balet w choreografii Paula Chalmera, którego premiera odbyła się miesiąc temu, przeżywa „oblężenie” widzów i to w każdym wieku.

10,12 i 13 grudnia – najsłynniejsza polska opera „Halka”. Od 29 grudnia rozpocznie się seria siedmiu Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych.

Na wszystkie przedstawienia w sprzedaży są jeszcze „wejściówki”.

Materiały: Opera Nova w Bydgoszczy, zdjęcie Andrzej Makowski

Reklama