Osielsko gospodarzem Mistrzostw Polski Nordic Walking

Magdalena Jabłońska
,

10 sierpnia w gminie Osielsko odbędzie się szósta impreza tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty, które przybliżą ich do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja obejmuje trzy dystanse: 5, 10 oraz 21 kilometrów. Każda chętna osoba może wziąć udział w zawodach, nie obowiązują limity wiekowe, ani sprawnościowe.

W najbliższą sobotę fani chodzenia z kijami ponownie spotkają się na linii startu, by stanąć do wspólnej rywalizacji o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Nordic Walking. Do ostatnich zawodów w Polanicy Zdroju zgłosiło się prawie 400 zawodników. W tym tygodniu rywalizacja przeniesie się do podbydgoskiego Żołędowa.

– Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego w tym roku po raz kolejny mają okazję wziąć udział w organizowanej przez nas nordicowej imprezie. Do tej pory odbyły się tutaj dwa Puchary Regionalne i frekwencja za każdym razem dopisywała. Myślę, że ranga zawodów Mistrzostw Polski dodatkowo przyciągnie uwagę i zmobilizuje miejscową społeczność, szczególnie, że mieszkańcy gminy Osielsko mają zapewniony darmowy start – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Sobotnie zawody Pucharu Polski odbędą się przy ulicy Słonecznej na orliku w Żołędowie. Profil trasy wyścigów jest zróżnicowany, na całej długości znajduje się tyle samo wzniesień, co zejść. Trasa prowadzi po miękkiej nawierzchni. Zawody rozpoczną o godzinie 10.00 maszerujący na najdłuższej, 21-kilometrowej trasie. Godzinę później wystartują zawodnicy na dystansie 10 km. Punktowaną część turnieju zakończy wyścig na 5 km o godzinie 11.40. Do rywalizacji mogą dołączyć osoby, które do tej pory nie brały udziału w zawodach.

Zapisy prowadzone będą w przeddzień zawodów w godzinach 17.00-19.00 oraz w dzień wyścigów od godziny 8.00. Rejestracji można dokonać również na stronie pucharpolskinw.pl.

Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, mogą również brać udział w darmowych treningach organizowanych przez Akademię Zdrowia Santander Consumer Banku. Zajęcia w Osielsku odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 na terenie orlika w Żołędowie. Uczestnicy mogą liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają by opanowali poprawną technikę chodzenia z kijami.

materiały nadesłane: Błażej Góral

Reklama