Osiedle Tatrzańskie doczeka się basenu

Magdalena Jabłońska
,

W środę (1 sierpnia) ogłoszony został przetarg na budowę basenu na Tatrzańskim. Rozpoczęcie tej inwestycji w pierwszej kolejności na tym osiedlu wybrało aż 15 tysięcy bydgoszczan. Trwa też modernizacja obiektu w Pałacu Młodzieży i budowa parku wodnego na Kapuściskach.

Duża szkoła, duży basen

– Budujemy coraz lepszą ofertę rekreacyjną dla mieszkańców – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – W ostatnich latach oddaliśmy do użytku dwa nowoczesne baseny. Trwa budowa bogato wyposażonego obiektu na Kapuściskach. W poniedziałek podpisaliśmy również umowę na prace przy nowym Centrum Sportu i Rekreacji „Astoria”. Teraz uruchamiamy inwestycję na osiedlu Tatrzańskim. W najbliższych latach powstaną też kolejne obiekty na Miedzyniu i Leśnym.

Basen przy ul. Kromera będzie dużym 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Przetarg na to zadanie ogłoszony zostanie w sierpniu. Zakończenie prac ze względu na skalę zadania planowane jest wstępnie latem 2020 roku. Na tę inwestycję miasto zarezerwowało ponad 37 mln zł. Będzie to jeden z największych basenów w Bydgoszczy. O kolejności budowy basenów w Bydgoszczy zadecydowali w głosowaniu bydgoszczanie. Na obiekt na Tatrzańskim zagłosowało ponad 15 tysięcy bydgoszczan. Warto dodać, że Zespół Szkół nr 28 to jedna z największych bydgoskich placówek oświatowych. Uczęszcza do niej blisko tysiąc uczniów.

 

 

W wakacje uczniowie pływają za darmo

Ratusz przypomina, że baseny przyszkolne są dostępne bezpłatnie dla uczniów od momentu otwarcia do godziny 14.00. Warunkiem do bezpłatnego korzystanie jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. W tym sezonie funkcjonować ma 8 obiektów. W wakacje wykonywane są jednak także niezbędne prace konserwacyjne, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie obiektów przez cały rok szkolny, gdy są najintensywniej użytkowane.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama