ORLEN Copernicus Cup otworzy serię wielkich imprez lekkoaletycznych w regionie

Magdalena Jabłońska
,

Wielkie gwiazdy światowej lekkiej atletyki wystąpią 8 lutego w mityngu halowym ORLEN Copernicus Cup 2020. Będzie to jedna z czterech wielkich imprez lekkoatletycznych, które zaplanowane są w województwie kujawsko-pomorskim.

– Zaczynamy na jeden z najlepszych na świecie mitingów lekkoatletycznych, czyli ORLEN Copernicus Cup w Toruniu. Trochę później, również w tym mieście, odbędą się halowe mistrzostwa Polski. Następnie, 30 maja w Bydgoszczy, czołówka lekkoatletów będzie rywalizowała podczas mitingu poświęconego pamięci Ireny Szewińskiej, a w czerwcu jednym z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami będą mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się we Włocławku – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

ORLEN Copernicus Cup 2020, który jest zaliczany do IAAF World Indoor Tour, ściągnie wielu mistrzów. W skoku o tyczce konkurencja będzie ogromna, bo zmierzą się ze sobą Armand Duplantis, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Timur Morgunow i Melker Svärd Jacobsson.

– Zaplanowaliśmy wiele bardzo ciekawych pojedynków, a składy niektórych konkurencji będą wręcz kosmiczne, czyli takie, jakich w Polsce jeszcze nie oglądaliśmy. Zapewniam, że będzie bardzo ciekawie – dodaje Wolsztyński.

Zainteresowanie kibiców lutowym mitingiem w Toruniu jest bardzo duże. Sprzedano już większość biletów. Organizatorzy, mimo wielkiego zainteresowania, zarezerwowali część miejsc dla liczących minimum 15 osób klubów kibica.

– Przypomnę, że już w przyszłym roku w Toruniu mamy halowe mistrzostwa Europy. W trakcie ORLEN Copernicus Cup 2020 pojawią się przedstawiciele europejskiej federacji, którzy będą sprawdzać, jak sobie radzimy z organizacją – mówi Krzysztof Wolsztyński.

ORLEN Copernicus Cup 2020 odbędzie się 8 lutego w Arenie Toruń. Rok temu toruńskie zawody zostały uznane przez IAAF najlepszym mityngiem lekkoatletycznym w Europie.

zdjęcie: Paweł Skraba

materiały nadesłane: ORLEN Copernicus Cup 2020

Reklama