Opowieści dwóch światów w BCS

Wiktoria Raczyńska
,

Wystawa „Opowieści dwóch światów”, która startuje już w piątek, 1 marca, o godzinie 18.00, w Bydgoskim Centrum Sztuki pokaże twórczość Marcina Myśliwca i Piotra Worońca, którzy spotkali się na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli.

„(…) Myśliwiec inspiruje się motywami pochodzącymi ze średniowiecznych bestiariuszy, a Woroniec odwołuje się do codzienności i sztuki ludowej. (…) Dla obu artystów ogromną rolę w procesie twórczym odgrywa muzyka. Ich rzeźby mają w sobie jakiś rodzaj patyny, zapisanej historii, pochodzącej z wyobraźni lub z własnych doświadczeń. To realne postaci zamieszkujące równoległe światy” (fragment tekstu Anny Sołtysik).

MARCIN MYŚLIWIEC – urodzony w Jaśle w 1983 roku. Studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek Grafika), dyplom w 2012 roku. Absolwent Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Mieszka i pracuje w Mielcu.

PIOTR WORONIEC – urodzony w Giżycku w 1955 roku. Od 1995 członek Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Mieszka i pracuje w Woli Sękowej na Podkarpaciu.

Wstęp na wernisaż bezpłatny.

materiały nadesłane: Natalia Pichłacz, Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego

Reklama