Operowa promenada

Wiktoria Raczyńska
,

Początek nowego sezonu artystycznego bydgoskiej Opery Nova zapowiada się niezwykle interesująco. Na jego inaugurację – plenerowy koncert na pożegnanie wakacji. Jest także oferta dla gości i uczestników mistrzostw świata w siatkówce. Natomiast na październik zaplanowano pierwszą premierę opery w tym sezonie.

W sobotę, 6 września, soliści, chór i orkiestra Opery Nova na jeden wieczór przeniosą się w nastrojową scenerię nadbrzeża Brdy. Letni teatr u stóp gmachu opery i pobliskie spacerowe bulwary sprzyjają zaproszeniu na koncert promenadowy. Jego program powinien zaspokoić artystyczne apetyty słuchaczy w każdym wieku i o różnych gustach. Nastrojowa naturalna sceneria rzeki i Wyspy Młyńskiej będą tłem dla arii operowych i operetkowych, a także piosenek, przebojów pop i tematów instrumentalnych znanych każdemu, kto ceni muzykę i dobrą zabawę. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Wystąpi plejada solistów oraz chór i orkiestra pod batutą Piotra Wajraka. Wykonawcy to: Halina Fulara-Duda, Małgorzata Grela, Krystyna Nowak, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Magdalena Polkowska, Victoria Vatutina, Jolanta Wagner, Darina Gapicz, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Janusz Ratajczak, Szymon Rona, Tadeusz Szlenkier, Pavlo Tolstoy, Łukasz Goliński, Jacek Greszta, Ryszard Smęda.

Opera Nova ma także artystyczną propozycję dla uczestników i gości FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn, które odbędą się w Bydgoszczy. Będą oni mogli za okazaniem biletu na dowolny mecz otrzymać dwa darmowe bilety na musical „My Fair Lady” 12 września. Dla wygody gości zagranicznych oryginalne libretto musicalu w języku angielskim wyświetlane będzie na czytniku elektronicznym nad sceną.

Bilety można odbierać w Dziale Obsługi Widzów Opery Nova (poniedziałek-piątek, godzina 8.30-15.30).

Na 18 października natomiast zaplanowano pierwszą w 58. sezonie artystycznym Opery Nova premierę. Będzie to „Rigoletto” Verdiego, w reżyserii Natalii Babińskiej, która właśnie  rozpoczęła próby do tej opery.

materiały nadesłane: Opera Nova

Reklama