Opera w plenerze

Wiktoria Raczyńska
,

Plenerowym koncertem (środa, 6 czerwca br. o godzinie 19.00) Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Opera zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i turystów na operowy wieczór, którego repertuar tworzą arie, duety, najpiękniejsze sceny chóralne i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper, operetek oraz utwory o lżejszym charakterze w aranżacjach znanych, m.in., z koncertów sylwestrowych. Jak wszędzie, gdzie organizowane są koncerty promenadowe, ich ważnym atutem jest popularyzacja i promocja muzyki i sztuki operowej.

Tegoroczny koncert, zatytułowany „Operowe rendez-vous”, jest istotnym elementem działań promujących projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, zwiększający możliwości techniczne i artystyczne Opery Nova jako największej instytucji kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas nadchodzących wakacji w budynku Opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia. Przewidziana jest również dostawa nowej sceny obrotowej.

Koncert zapowiada plakat z wykorzystaniem pracy plastycznej, która zwyciężyła w konkursie dla dzieci „Opera Nova w przyszłości”.

koncert plener plakat jpg.

Wstęp na koncert jest wolny.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama