Opera Nova – dorosłym i dzieciom – ku uciesze

Wiktoria Raczyńska
,

W piątek, sobotę, niedzielę i wtorek (26, 27, 28 i 30 maja) Opera Nova proponuje operetkowe arcydzieło Kálmána „Księżniczka czardasza”. Z kolei od piątku, 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca  grana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Bydgoska realizacja „Księżniczki czardasza” sytuuje akcję sceniczną w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są, m.in., sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Wizja reżyserska zaproponowana przez Wojciecha Adamczyka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów i recenzentów: „Księżniczka czardasza” jest najkosztowniejszym spektaklem w historii Opery Nova. Na jej potrzeby uszyto aż 350 kostiumów autorstwa Marii Balcerek. Ten przepych ma jednak swoje uzasadnienie.” Nieśmiertelne arie, których w „Księżniczce…” jest bez liku, brzmią równie urzekająco, gdy zamiast węgierskiego huzara, śpiewa je polski porucznik w czapce z rogatywką”.

"Księżniczki Czardasza" w bydgoskiej Operze Nova.

Obsada:

jako Sylvia Varesco – Darina Gapicz i Dorota Sobczak

jako Edwin – Adam Sobierajski i Adam Zdunikowski

Książę Stanisław – Ryszard Smęda

Księżna Izabela – Małgorzata Ratajczak i Katarzyna Nowak-Stańczyk

w roli Nastki – Krystyna Nowak

jako Toni – Jakub Zarębski, Szymon Rona

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak.

„Tańcząca z krasnalami”

Od piątku 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca grana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Opera zaprasza na familijne spektakle każdego dnia dwukrotnie: o godzinie 11.00 i 17.00.

Balet oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety przedstawią taneczną wersję znanej baśni braci Grimm, do której muzykę skomponował Bogdan Pawłowski, a choreografię stworzył Henryk Konwiński.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama