Opera na okrągło

Wiktoria Raczyńska
,

21 września 1956 założone przez prof. Felicję Krysiewiczową Studio Operowe  tytułami: ”Flis” i „Verbum nobile” Moniuszki oraz „Weselem krakowskim w Ojcowie” Kurpińskiego zainaugurowało działalność polskiej sceny operowej w Bydgoszczy. Te pierwsze przedstawienia dały początek odległej jeszcze w czasie bydgoskiej Operze…

Obecnie w Operze Nova trwają próby do galowych koncertów upamiętniających 60-lecie bydgoskiej sceny operowej oraz Międzynarodowy Dzień Muzyki – 1 i 2 października.

Dwadzieścioro solistów-śpiewaków, trzech dyrygentów, chór, balet i orkiestra Opery Nova… te koncerty będą wspominane przez następne 60 lat.

W zamierzeniu realizatorów i wykonawców rocznicowe koncerty mają być efektownym przypomnieniem  fragmentów najsłynniejszych przedstawień z repertuaru Opery Nova – tych, które zeszły już z afisza i tych, które są w bieżącym repertuarze. Przywołane także zostaną obrazy minionych lat utrwalone na taśmach archiwalnych z zasobów bydgoskiej TVP oraz prywatnych. Celem jest wzruszenie bez wrażenia „koturnowości”. Reżyser zdradza, iż będzie sentymentalnie i…. to będzie też znakomita zabawa.

Realizatorzy:

Sebastian Gonciarz – reżyseria

Mariusz Napierała – opracowanie scenograficzne

Dyrygenci: Maciej Figas, Andrzej Knap, Piotr Wajrak

Choreografie: Teresy Kujawy, Zofii Rudnickiej, Iwony Runowskiej

Prowadzenie: Urszula Guźlecka, Marek Jankowiak

Bilety w cenach:

sobota, 1 października godzina 19.00: 180/150, 150/120, 130/100

niedziela, 2 października godzina 18.00: 160/130, 110/90, 80/60

Uwaga: na koncerty sprzedawane będą także „wejściówki”- na miejsca stojące : na sobotę po 50 zł, a na niedzielę po 40 zł.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

zdjęcie: Marek Chełminiak

Reklama