Opera kończy i zaprasza

Wiktoria Raczyńska
,

„Kapelusze z głów!” – to nawiązanie do słynnej sceny z „My Fair Lady”, w której zachwycają ekstrawaganckie kapelusze arystokratycznych bywalców wyścigów w Ascot. Musical broadwayowskiego duetu (kompozytor Frederic Loewe i librecista Alan Lerner) zakończy sezon artystyczny Opery Nova – grany będzie od piątku do niedzieli (20-22 czerwca o godzinie 19). W roli tytułowej: Dorota Sobczak i Małgorzata Grela. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.

W kończącym się sezonie bydgoska opera zagrała 98 spektakli, z czego większość (45) to przedstawienia operowe. Obejrzało je blisko 77 tysięcy widzów. Sezon 2013/2014 przyniósł dwie premiery: opery werystyczne „Rycerskość wieśniacza”, ”Pajace” oraz – na inaugurację 21. Bydgoskiego Festiwalu Operowego – operetkę „Księżniczka czardasza”, która już uplasowała się w czołówce rekordów, jeżeli chodzi o frekwencję.

Od 23 czerwca do 3 lipca w Operze Nova nagrywana będzie ścieżka dźwiękowa opery Antonina Dvořaka „Rusałka” dla potrzeb przygotowywanej płyty DVD. W obsadzie solistów: Jacek Greszta (Wodnik), Magdalena Polkowska (Rusałka), Tadeusz Szlenkier (Książę), Darina Gapicz (Ježibaba), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Obca Księżna). Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Maciej Figas.

Do połowy sierpnia trwać będzie przerwa urlopowa zespołów artystycznych. Soliści rozpoczną następnie próby, m.in., do jesiennej premiery opery „Rigoletto”.

6 września opera zaprasza do teatru letniego nad Brdą na koncert plenerowy „Na pożegnanie wakacji” w wykonaniu solistów i orkiestry Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka.

Bilety na spektakle wrześniowe sprzedawane będą w Dziale Obsługi Widzów od 16 do 30 czerwca i ponownie od 18 sierpnia.

materiały prasowe Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama