Ogórkiem na Noc Muzeów

Tomasz Welcz
,

W Noc Muzeów, czyli z 17 na 18 maja, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, uruchomione zostaną specjalne cztery dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, a kursy na wybranych liniach zostaną wydłużone do godziny pierwszej w niedzielę. Na ulice Bydgoszczy wyjadą też zabytkowe pojazdy.

Do godziny pierwszej w nocy w niedzielę kursować będą tramwaje linii nr 3, 4 i 8 oraz autobusy nr 52, 53, 54, 56, 64, 65, 69, 70 i 71. W sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych na trasy wyruszą zabytkowe tramwaje i autobusy na specjalnych liniach. „10” kursować będzie na trasie Magnuszewska – Wojska Polskiego – Perłowa – Toruńska – Babia Wieś – rondo Jagiellonów – Gdańska – Las Gdański.

Zabytkowe ikarusy i jelcze – linia autobusowa nr 101 – pojadą trasą plac Teatralny – Bydgoszcz Wschód (Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych) – osiedle Tatrzańskie. „Ogórek” (linie autobusowe „E” i „S”) będzie nas woził w Noc Muzeów odpowiednio trasami plac Teatralny – Exploseum oraz plac Teatralny – Szwederowo – plac Teatralny.

Reklama