Ogólnopolski Dzień Seniora w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza na II Bydgoskie Forum Seniora, które odbędzie się we wtorek, 14 listopada. W programie, m. in., wykłady i występy artystyczne. Forum to także okazja do wyrobienia Bydgoskiej Karty Seniora 60+.

II Bydgoskie Forum Seniora odbędzie się 14 listopada w godzinach 10.30 – 15.00 w sali konferencyjnej na I piętrze Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W programie przewidziano wykłady dotyczące psychologii, zdrowia, bezpieczeństwa osób w wieku późnej dorosłości, a także występ artystyczny aktora Stanisława Górki. Podczas całego spotkania dostępny będzie punkt „Bydgoszcz dla seniorów”, w którym uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wyrobienia Bydgoskiej Karty Seniora 60+, Bydgoskiej Koperty Życia, a także uzyskania informacji na temat pomocy i usług opiekuńczych dla seniorów i osób niepełnosprawnych dostępnych w Bydgoszczy.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w tych wydarzeniach prosimy o kontakt telefoniczny: 500 283 191

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Bydgoszczy adresowane są głównie do osób w wieku 60+ oraz przedstawicieli podmiotów kreujących szeroko rozumianą politykę senioralną Miasta Bydgoszczy, w tym m.in. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, bydgoskich klubów seniora i organizacji pozarządowych. To dobra okazja do propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw. Forum Seniora odbędzie się po raz drugi w Bydgoszczy.

II Bydgoskie Forum Seniora – 14 listopada , godz. 10.30 – 15.00 w sali konferencyjnej, I piętro Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ul. K. Szymanowskiego 3.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama