Odkryjecie tajemnice Myślęcinka

Magdalena Jabłońska
,

Jesień to wspaniała pora, by odkrywać tajemnice Myślęcinka. Pomogą w tym dwie wyjątkowe wycieczki – 20 i 27 października.

Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę, 20 października, o godzinie 11.00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Konnej. Jaka jest historia ogrodu, czym był wcześniej i kto nim zarządzał? Gdzie znajduje się pasieka, z której zaprzyjaźniony pszczelarz kręci miód? Co to kamienny krąg i jakie są jego właściwości? Jak smakuje bluszczyk kurdybanek i do czego się go dodaje? Odpowiedzi na te pytania nie są oczywiste, a usłyszą je uczestnicy podczas spaceru. Po wyjściu z botanika, wszyscy poznają ciekawostki na temat ruin starego browaru i hotelu „Pałac” i wsiądą do kolejki kołowej. W drodze do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej każdy będzie mógł podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na stoku i udać się na wycieczkę do lasu, by zobaczyć pozostałości okopów z czasów I Wojny Światowej. Na zakończenie wydarzenia czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Maksymalna liczba uczestników to 30 osób. Całkowity koszt wycieczki to 30 zł/os.

W niedzielę, 27 października, natomiast odkryjemy sekrety zoo. Początek o godzinie 15.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Co w planie? Będzie można udać się w podróż pełną niespodzianek alejkami niedostępnymi zwiedzającym. Wszyscy podążą „ścieżką poszukiwaczy” do zimowiska zwierząt i jeśli starczy chętnym odwagi, będą mieć możliwość przebywania tak blisko zwierząt, jak nigdy dotąd. W programie m.in. podglądanie niedźwiedzi w ich gawrze, tygrysów i innych zwierząt w pomieszczeniach hodowlanych. Przygoda zakończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Maksymalna liczba uczestników to 40 osób. Cena biletu wynosi 30 zł/os.

Wejściówki można kupić z wyprzedzeniem poprzez portal www.tickeo.pl lub w dniu imprezy na miejscu (na pierwszą z wycieczek u przewodnika w Ogrodzie Botanicznym, na drugą – w kasie zoo). Chętnym, którzy zdecydują się kupić bilet bezpośrednio przed wydarzeniem, organizator nie gwarantuje udziału.

Regulamin wycieczek i link do zakupu biletów znajdują się tutaj.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama