O żabach w zoo i botaniku

Wiktoria Raczyńska
,

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, żaby i ich świat dzieci poznawać będą aż w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym.

Przed dziećmi spotkanie wyjątkowe, bo siły w pokazywaniu świata żab połączyły zoo i ogród botaniczny. W godzinach 10.30-17.00 można nie tylko poznawać krajowe gatunki zielonych płazów, ale także w terenie zobaczyć ich środowisko życia. Najpierw warto zajrzeć do zoo, gdzie w strefie płazio-gadziej w dziale ptaki czekać będą układanki, wykreślanki, kolorowanki oraz gra terenowa „Żaby i ich świat”. Tradycyjnie już przygotowano kartę pracy (organizatorzy proszą o zabranie długopisów). Zwiedzając ogród należy szukać podpowiedzi rozwieszonych przy alejkach. Każdy, kto prawidłowo rozwiąże zadanie, otrzyma zakładkę lub naklejkę.

W Ogrodzie Botanicznym natomiast punkt ulokowany będzie przy pierwszej bramie wejściowej przy ulicy Konnej. Przygotowano zabawę memory, krzyżówki, quizy oraz grę terenową „Żaby i ich świat 2”. Ze specjalną kartą pracy dzieci zwiedzą Ogród Botaniczny i zgodnie ze wskazówkami na mapie poszukają odpowiedzi. Tutaj też za prawidłowo wykonane zadanie można zgarnąć zakładkę lub naklejkę. Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika. Karty będą wydawane od 10.30 do 16.00, a odbiór nagród tylko do godziny 17.00. Ponadto, po 10 pierwszych osób biorących udział w obu grach terenowych, które zjawią się w jednych z punktów startowych, otrzyma po jednej bezpłatnej wejściówce do zoo. Chęć udziału w obu grach należy zgłosić w punktach startowych, aby otrzymać specjalne kartki z pieczątkami.

„Żaby i ich świat” to spotkania w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”. Celem akcji jest przybliżanie życia płazów i gadów.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama