O pszczołach w zoo

Magdalena Jabłońska
,

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi? Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza w niedzielę, 24 listopada, na warsztaty, podczas których znajdziecie odpowiedź na to trudne pytanie.

Spotkanie rozpocznie się w samo południe w pawilonie Akwarium Terrarium i potrwa godzinę. W sali dydaktycznej na piętrze w przystępnej formie wszyscy dowiedzą się, co w czasie jesieni i zimy dzieje się z owadami zapylającymi, jak wygląda wtedy pasieka i jakie nasze starania mogą pomóc zapylającym przetrwać mrozy i potem wczesną wiosną wspomóc ich przebudzenie. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek. Nie lada atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie możliwość obejrzenia akcesoriów pszczelarskich i skosztowania produktów pszczelich takich jak pierzga, pyłek, propolis, miód. W tym samym czasie na dole pawilonu odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których będzie można m.in. zrobić sobie własną pszczołę.

Warsztaty są darmowe, wystarczy kupić bilet do zoo.

Myślęcinek jest interesariuszem międzynarodowego projektu BeePathNet mającego na celu promocję pszczelarstwa i ochronę owadów zapylających. Na terenie myślęcińskiego Ogrodu Botanicznego ulokowane są pasieka i hotel dla dzikich zapylaczy, wyznaczone są tereny z łąkami, których park specjalnie nie kosi.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama