O owadach pożytecznych w zoo i botaniku

Magdalena Jabłońska
,

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by zaprosić wszystkich do świata owadów pożytecznych. Spotkanie we wtorek 31 lipca. Trwają zapisy.

Myślęcinek to miejsce, gdzie można odkrywać różnorodność świata przyrody. Przed wami trzecia edycja plenerowego spotkania, które współtworzą Ogród Zoologiczny oraz Ogród Botaniczny. Inspiracją dla tych edukacyjnych działań stały się owady pożyteczne. Bohaterami imprezy będą między innymi pszczoły, mrówki, motyle.

O pszczołach opowie zapalony pszczelarz, Mateusz Andryszak. Prelekcja oraz pokaz akcesoriów pszczelarskich odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym (wejście od ulicy Jeździeckiej). Nie zabraknie też „owadziej” zabawy.

Tajemnice pozostałych owadów pożytecznych uczestnicy odkryją już samodzielnie na terenie Ogrodu Zoologicznego, rozwiązując przygotowane zadania i wypełniając specjalną kartę pracy. Jak zawsze na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie nagród. Prosimy o zabranie długopisów.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się pod numerem telefonu 885 550 395 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00). Udział jest całkowicie bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Utworzone zostaną dwie grupy – do wyboru godziny 9.30 i 11.00. Pierwsza grupa zakończy spotkanie w zoo około 12.45, zaś druga około godziny 14.15.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama