O owadach pożytecznych w zoo i botaniku

Magdalena Jabłońska
,

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek (6 sierpnia) pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa.

Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10.00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Jeździeckiej. Najpierw uczestników czeka spotkanie z pszczelarzem Mateuszem Andryszakiem, który to w Myślęcinku prowadzi pasiekę. Podczas prelekcji wszyscy będą mogli poznać świat pszczół i innych stworzeń zapylających rośliny niezbędne do życia ludzi i zwierząt i przekonają się, które kwiaty są najbardziej przyjazne dzikim zapylaczom.

Następnie swoją wiedzą będzie można pochwalić się podczas gry terenowej w Ogrodzie Zoologicznym około godziny 12.00. Zabawa połączy się z misją – jednym z zadań będzie posadzenie czekającej w zoo rośliny, z obecności której ucieszą się mające w Myślęcinku dom pszczoły i ich skrzydlaci kuzyni.

Na sam koniec wszyscy zostaną obdarowani nasionami roślin przyjaznych zapylaczom i dzięki temu każdy w domu, na balkonie czy działce będzie mógł pomagać owadom pożytecznym.

Spotkanie jest bezpłatne, jednak należy się na nie zapisać. Grupa liczyć będzie maksymalnie 40 osób. Zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 pod numerem tel. 885 550 395.

To czwarta już edycja myślęcińskich spotkań promujących działania na rzecz owadów pożytecznych. Jest to element kampanii dydaktycznej „O bioróżnorodności słów kilka”, którą prowadzą ośrodki Leśnego Parku, a która łączy poznawanie świata flory i fauny z motywacją do działania na rzecz jego ochrony.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama