Nowoczesne boisko dla Gwiazdy

Wiktoria Raczyńska
,

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa nowoczesnego, pełnowymiarowego i całorocznego boiska do piłki nożnej. 11 czerwca została podpisana umowa na budowę boiska. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł.

Baza sportowa Gwiazdy, na którą dzisiaj składają się: główne, pełnowymiarowe boisko trawiaste, dwa treningowe boczne i „orlik” ze sztuczną nawierzchnią, zostanie powiększona o nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt piłkarski – z nawierzchnią złożoną z mat amortyzujących (zapobiegającym urazom stawów), ogrodzeniem z piłkochwytami i oświetleniem LED. Początek prac budowlanych planowany jest jeszcze w tym miesiącu, a koniec – najpóźniej we wrześniu. Wartość inwestycji, to ponad 3 mln złotych.

– To duża inwestycja, która znacznie rozwinie klubową infrastrukturę i przede wszystkim będzie mieć przełożenie na szkolenie młodzieży. Dzięki sztucznej nawierzchni i oświetleniu, z boiska będzie można korzystać przez cały rok. Do tej pory, w okresach jesienno–zimowych i wczesną wiosną, gdy dni są stosunkowo krótkie, musieliśmy rezygnować z treningów w tygodniu dla niektórych drużyn i zmieniać grafik. Tej jesieni takiego problemu już nie będzie. Z boiska będziemy mogli korzystać do późnych godzin wieczornych – mówi Robert Sikorski, prezes Gwiazdy Bydgoszcz.

Sekcja piłkarska klubu ma pełną drabinkę szkoleniową, od kategorii skrzata do juniora starszego. W 12 drużynach występuje około 300 młodych piłkarzy. Kilkunastu regularnie jest powoływanych do kadr województwa kujawsko–pomorskiego, kilkudziesięciu innych – bierze udział w szkoleniowych konsultacjach.

– Bardzo dobre szkolenie dzieci i młodzieży, pasja trenerów i zaangażowanie w sprawy klubu – to wszystko jest tutaj widoczne i odczuwane. Tym bardziej cieszę się, że młodzi piłkarze Gwiazdy będą mogli rozwijać się sportowo na nowym obiekcie – dodał Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Warto wiedzieć:

• W ostatnich latach w Bydgoszczy ze środków miasta zostało przebudowanych 40 boisk szkolnych.
• W tym roku w budżecie zarezerwowano pieniądze na budowę boisk wielofunkcyjnych: przy Zespole Szkół Spożywczych (ul. Toruńska), Zespole Szkół nr 34 (ul. Zacisze) oraz przy MDK nr 2 na Szwederowie.
• W ciągu ostatniego miesiąca zostały podpisane umowy na budowę nowoczesnych hal sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Zespole Szkół Elektronicznych. Zakończenie prac budowlanych na tych obiektach planowane jest w przyszłym roku.
• Jeszcze w 2018 ma rozpocząć się budowa nowego obiektu sportowo–rehabilitacyjnego z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, dydaktycznymi i świetlicą przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) oraz budowa sali rehabilitacyjno–sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna).

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama