Nowe wyzwania przed JFTC

Tomasz Welcz
,

Noworoczne spotkania w Centrum Szkolenia Sił Połączonych w Bydgoszczy to już tradycja. Są okazją do tego, żeby podziękować wszystkim przyjaciołom JFTC za współpracę i wsparcie.

– Rok, który się zakończył, był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Przez lata udało nam się zbudować naszą reputację i zasłużyć na uznanie naszego dowództwa i  instytucji, z którymi współpracujemy – mówił dzisiaj do zaproszonych na uroczystość  gości gen. bryg. Wojciech Grabowski, dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych.

Misja bojowa ISAF już się w Afganistanie zakończyła. W ubiegłym roku bydgoskie centrum zaangażowało się w przeprowadzanie ćwiczeń do nowej misji dla wyjeżdżających do Afganistanu Resolute Support – już nie bojowej, ale szkoleniowo-doradczej. W tym roku będą one kontynuowane – najbliższe ćwiczenia rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

W ubiegłym roku w bydgoskim centrum przeprowadzono blisko 90 szkoleń różnej rangi, w tym sześć były to duże wydarzenia . Uczestniczyło w nich ponad 3500 osób.

-Ten rok będzie dla nas bardzo wymagający. Przygotowujemy się do kontynuacji ćwiczeń NRF 16 oraz Trident Joust, a także do naszej przyszłej roli w ramach testu gotowości Połączonych Sił Zadaniowych  – mówił gen. Wojciech Grabowski.

Tradycyjnie już do Bydgoszczy przyjedzie ponad 1000 uczestników największych w NATO ćwiczeń systemów łączności i dowodzenia CWIX. Ćwiczenia te w JFTC odbywają się od kilku już lat.

Zdjęcie: nadesłane

Reklama