Niedzielne atrakcje w Parku Rozrywki

Magdalena Jabłońska
,

Także w tym roku Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza całe rodziny na darmowe spotkania pełne atrakcji. W najbliższą niedzielę (21 lipca) do wspólnej zabawy wciągną Teatr Vaśka i Klaun Pablo.

Każde niedzielne spotkanie w myślęcińskim Parku Rozrywki odbędzie się o godzinie 15.00. Do 18 sierpnia co tydzień czekać będą inne aktywności.

W niedzielę 21 lipca najpierw Teatr Vaška przedstawi baśń o Złotej rybce i opowie o Piernikowych potyczkach. Teatr nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia, prawdziwe historie.

„Złota Rybka” to ponadczasowa puszkinowska baśń, poruszająca wciąż aktualne problemy, mówiąca o ludzkich pragnieniach władzy i bogactwa. Adaptacja baśni Barbary Cieślak w interpretacji Wiesława Kusa przedstawia głównych bohaterów – Rybaka i jego żonę we współczesnym świecie, bliższym wyobraźni małego widza i bardziej znajomym niż dziewiętnastowieczny utwór poety.

„Piernikowe potyczki” to natomiast widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, ponieważ popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi. Nadrzędnym celem, jaki postawił sobie twórca spektaklu, jest zobrazowanie bezsensu postaw nietolerancyjnych, nastawionych na forsowanie własnych racji, a lekceważących racje innych. „Piernikowe potyczki” uczą też, że wszelka przemoc – słowna i fizyczna – nie ma sensu i niczemu nie służy. Poznawaniu i uczeniu towarzyszą w przedstawieniu bogata plastyka, urozmaicony ruch sceniczny oraz atrakcyjna muzyka.

O godzinie 16.30 Klaun Pablo zaprezentuje swoje „Waliza show”. Spektakl składać się będzie z pokazów cyrkowych (głównie żonglerka przeplatana z iluzją), ale nie tylko. Wszystko połączone będzie z muzyką.

Dodatkowo, przy wejściu na teren imprezy swoje stoisko zaprezentuje Akademia Wynalazców. Nie tylko chłopców wciągną walki robotów i możliwość samodzielnego sterowania nimi.

Rodzinne spotkania w Parku Rozrywki odbywają się przy Muzeum Ziemi, są darmowe – na ten teren można wejść bez biletu.

 

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama