Naukowe show, czyli Laboratorium szalonych naukowców

Marek Tomaszewski
,

„Laboratorium szalonych naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. To niezwykłe widowisko będzie można zobaczyć 9 listopada w Toruniu.

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca!

????????????????????????????????????

W programie znalazły się m.in.:

Szalona piana – reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

Ciepły śnieg – demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).

Ciekły azot – szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów; zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji; mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

Cewki Tesli – szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny); jonizacja gazów i ich blask; przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy; człowiek jako antena emitera; kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!) – pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok); historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. To naukowe show dedykowane dzieciom, ale interesujące jest także dla dorosłych. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser.

NAUKOWCY_plakatWięcej informacji dostępnych jest na: http://www.pankoncert.pl oraz https://www.facebook.com/shownaukowcow

„Laboratorium szalonych naukowców”, 9 listopada, godzina 10.00 i 18.30, aula UMK Toruń

Reklama