Natalia Szroeder i Liber z wizytą u Tosi

Tomasz Welcz
,

– Zawsze widywałam ich w telewizji, a tym razem pojawili się u mnie w domu. Siedzieliśmy i śpiewaliśmy razem piosenki – cieszy się Tosia Kochańska z Bydgoszczy. Gwiazdy estrady Natalia Szroeder i Liber odwiedziły dziewczynkę, dla której już wkrótce zaśpiewają w telewizji. Ale to niejedyna dobra wiadomość, jaką gwiazdy przywiozły Tosi.

– Tosia marzy o tym, aby chodzić. A my zamierzamy zrobić wszystko, aby to marzenie Tosi się spełniło – zapewnia Liber, zaś Natalia Szroeder dodaje: – Nie po raz pierwszy pomagamy w ten sposób. To niesamowite uczucie, kiedy możemy komuś pomóc, jednocześnie robiąc to, co kochamy, czyli śpiewając.

Tosia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. To, czy kiedykolwiek stanie na nogi zależy od wielu żmudnych godzin rehabilitacji. – Niedawno pojawiła się nadzieja, możliwość skutecznej nauki chodzenia na tzw. lokomacie, ale naszej rodziny nigdy nie byłoby na nią stać – tłumaczy Magdalena Kochańska, mama Tosi, która samotnie wychowuje jeszcze Matyldę (bliźniaczkę Tosi) i 14-letniego Szymona.

Miesięczny koszt rehabilitacji na lokomacie (urządzeniu do treningu chodzenia) to aż 4 tysiące złotych. Na szczęście, Tosia  jest jednym z dzieci, dla których 7 grudnia wieczorem w TVP1 gwiazdy zaśpiewają na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci”. Oprócz Natalii Szroeder i Libera wystąpią Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny,  Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, IRA oraz Sound’n’Grace.

Już teraz można wysyłać charytatywne SMS-y o treści SERCE pod numer 73643 (koszt to 3 zł netto, 3,69 zł brutto). W zeszłym roku podczas koncertu udało się zebrać ponad 1,6 mln zł, dzięki którym Fundacja Faktu mogła pomóc dziesiątkom dzieci równie potrzebujących. Właśnie takich jak Tosia. Pełnym marzeń i nadziei.

Tekst i zdjęcie nadesłane przez Wirtualny Newsroom

Reklama