Nasze mariny w czołówce plebiscytu „Żagle”

Tomasz Welcz
,

Rozstrzygnięty został konkurs magazynu „Żagle” na najładniejszą przystań jachtową w Polsce. Miło nam donieść, że w tym prestiżowym plebiscycie czołowe miejsca zajęły mariny z naszego regionu. Na drugim miejscu znalazł się Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie nad Zalewem Koronowskim, a na trzecim Przystań Bydgoszcz – piękna marina położona na Wyspie Młyńskiej. Do głosowania na nie gorąco namawialiśmy naszych Czytelników.

Tytuł najładniejszej przystani jachtowej przypadł Kompleksowi Żeglarsko-Rekreacyjnemu „Pod Dębem” nad jeziorem Nidzkim na Mazurach. Wśród pięciu czołowych przystani znalazły się jeszcze – na czwartym miejscu Marina’Club w Szczecinie, a na piątym – Klub Żeglarski „Halny” w Zarzeczu na Podbeskidziu.

Jak napisali organizatorzy konkursu w jego podsumowaniu, nie musimy wstydzić się naszych marin. Wiele z nich funkcjonuje na europejskim poziomie. Dodali, że szczególnie należy wyróżnić tu przystań „Tazbirowo”, która dzielnie dotrzymywała kroku zwycięzcy przez cały czas trwania konkursu. Obydwie te mariny zdobyły razem ponad 50 000 głosów! Dodajmy, że port jachtowy w Romanowie jest największą przystanią żeglarską w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama