Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wiktoria Raczyńska
,

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

We wtorek, 28 lutego, o godzinie 16.00 w kościele garnizonowym w Bydgoszczy odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert galowy w Filharmonii Pomorskiej.

Wejściówki na uroczystą galę w Filharmonii Pomorskiej można odbierać w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy (sekretariat wojewody) w piątek 24 lutego i w poniedziałek 27 lutego w godzinach 8.00-15.00.

W środę, 1 marca, o godzinie 10.00, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz złoży wiązankę kwiatów na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej, w kwaterze Żołnierzy Wyklętych.

O godzinie 11.00, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim (sala konferencyjna) odbędzie się I Bydgoski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy, a honorowym patronatem imprezę objął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Również w środę, 1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na parkingu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy od strony ul. Jagiellońskiej rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości organizatorzy akcji zapraszają do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, który będzie do dyspozycji w godzinach 9.00-13.00.

Organizatorami wtorkowych uroczystości są Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki i Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

materiały nadesłane: Jarosław Jakubowski, doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej

Reklama