Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” w Łuczniczce

Wiktoria Raczyńska
,

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” składa się z ponad 100 tancerzy
i własnej orkiestry. W swojej historii wyruszył na ponad 250 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli 12 500 koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie.

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Międzynarodowa trasa koncertowa Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili”, już w lutym 2017 dotrze do Polski.

14 lutego 2017 roku „Sukhishvili” wystąpi na bydgoskiej scenie ” Łuczniczka”, a 29 marca 2017 na toruńskim CKK Jordanki.

Widowisko od lutego do kwietnia dotrze, m.in., do największych miast Polski: Poznania, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Torunia, Szczecina, Gdańska, Lublina.

NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN

„Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować. A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.

The Washington Post (USA)

SZTORM NA SCENIE

„Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.

Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI

„Dwie i pół godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz, czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarygodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji”.

New York Post (USA)

Dwa tygodnie przed spodziewanym występem gruzińskiego baletu w Bydgoszczy będziemy mieli dla Państwa dwa bilety na to niezwykłe wydarzenie, które będą do zdobycia w drodze konkursu. Prosimy pozostać z nami.

Reklama