Napój miłosny w Operze Nova

Tomasz Welcz
,

Jeśli powiemy, że to arcydzieło zostało skomponowane z fantazją twórczą raptem w kilka tygodni, że nie ma szanującego się teatru operowego, który nie wystawiałby go, że rolę Nemorina  wykonywali najwięksi śpiewacy, że należy do sztandarowych przykładów opery komicznej, to powinno przekonać do wybrania się na „Napój miłosny”.

Ta wspaniała opera komiczna Gaetana Donizettiego wystawiana będzie  w Operze Nova w piątek, sobotę i niedzielę – 7, 8 i 9 października.

Nieprzypadkowo realizatorzy rozpoczynają akcję w sadzie pachnącym dojrzałymi jabłkami – symbolami miłości, gdyż miłość wytrwała i  zwycięska jest tematem tej opery komicznej.

W partii Adiny usłyszymy kolejno: Victorię Vatutinę i Martę Ustyniak. Jako nieporadny Nemorina, którego „napój” przekształca w wybrańca losu wystąpią: Pavlo Tolstoy i Łukasz Załęski. Obcesowego sierżanta Belcore kreować będą Łukasz Goliński i Adam Kutny. W postać obrotnego „doktora” Dulcamary, który potrafi sprzedać butelkę wina jako czarodziejski  napóji, wcieli się  jeden z najmłodszych solistów Opery Nova Janusz Żak.

Pełną perypetii i dowcipną historię ilustruje cudowna muzyka Donizettiego – orkiestra Opery Nova wystąpi pod batutą Piotra Wajraka.

W przedłużeniu  ogólnopolskiej akcji „60+ KULTURA 2016” opera zaprasza osoby w wieku 60+ do skorzystania z puli 60 biletów w specjalnej cenie 20 zł na spektakl 7 października. Liczba 60 nie jest przypadkowa: chodzi o zaakcentowanie 60. rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy, którą ta świętuje w bieżącym sezonie artystycznym.

W sprzedaży także bilety na sobotni i niedzielny spektakl.

materiał nadesłany: Opera Nova w Bydgoszczy, zdjęcie: Marek Chełminiak

Reklama