Napój… dla zawodowców i studentów

Wiktoria Raczyńska
,

W ostatni weekend lutego (22, 23, 24) Opera Nova zaprasza na operę ze szczęśliwym zakończeniem: ”Napój miłosny” Gaetana Donizettiego.

Libretto to historia z wątkiem romansowym (leżąca u podstaw literatury europejskiej celtycka legenda o napoju miłosnym łączącym na wieki kochanków) – tu opowiedziana cudownym bel canto i z humorem.

Partytura wskazuje na rękę prawdziwego mistrza; jej styl jest błyskotliwy, reprezentuje najlepszy przykład opery buffa. Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności po prapremierze w 1832 roku zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat.

Spektakl, wyreżyserowany przez Krzysztofa Nazara, który gościł na scenie Opery Nova 10 lat temu, zachwyca pięknem muzyki i wiarygodnie przedstawionymi postaciami.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W rolach głównych (22 i 23 lutego):

Adina: Marta Ustyniak-Babińska/Victoria Vatutina

Nemorino: Łukasz Załęski/ Pavlo Tolstoy

Belcore: Adam Zaremba

Dulcamara: Janusz Żak

Podczas niedzielnego spektaklu emocje sięgać będą zenitu, ponieważ z orkiestrą Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka wystąpią studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego; niektóre z ról mają kilku wykonawców:

Adina: Anna Federowicz, Zofia Skowron – I akt; Dorota Nowak – II akt

Nemorino: Rafał Polek – I akt; Krzysztof Zimny – II akt

Dulcamara: Krystian Psujek

Belcore: David Roy

Gianetta: Paulina Dybowska – I akt; Weronika Kober – II akt

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama