Napisz list, zmień życie

Wiktoria Raczyńska
,

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zapraszają na Maraton Pisania Listów. Akcja odbywa się co roku z inicjatywy Amnesty International w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (10 grudnia).

Podczas wydarzenia MCK i ORA mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W tym roku podczas maratonu będzie można pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują wsparcia.

Wydarzenie ma charakter otwarty.

Odbędzie się 7 grudnia (piątek), między godziną 14.00 a 19.00 oraz 8 grudnia (sobota), w godzinach 11.00 – 14.00 w kawiarni Szpulka MCK (MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14).

Na miejscu czekać na was będą wszystkie potrzebne materiały. Ponadto dyżurować będą także prawnicy, społecznicy, którzy pomogą wam w zredagowaniu takiego listu.

 

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

Tutaj sprawdzisz kogo bronimy w tym roku.

materiały nadesłane: Emilia Rębas-Gładziejewska, MCK

Reklama