Największa impreza szachowa w regionie trwa

Wiktoria Raczyńska
,

Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa przenosi się do Family Parku. 17 marca 2018 roku, o godzinie 10.00, odbędzie się drugi turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy.

To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w której grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe z Bydgoszczy oraz okolic. Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z innymi graczami reprezentującymi podobny poziom. Każdy uczestnik reprezentuje szkołę, do której uczęszcza, nie ma wymogu przynależności do klubu szachowego. Na koniec cyklu (5 turniejów) przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.

Najbliższy turniej odbędzie się w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park przy ulicy Fordońskiej 246. Po skończonych partiach zawodnicy będą mogli wziąć udział w pokazach eksperymentów naukowych i zwiedzać wystawę interaktywnych eksponatów w Pracowni Profesora Ciekawskiego.

Celem projektu jest przede wszystkim zachęcić dzieci i młodzież do zapoznania się z królową gier, jaką niewątpliwie są szachy. Chcielibyśmy, żeby dzieci nabrały ochoty na zainteresowanie się szachami, które rozwijając matematycznie. Jak mówi organizator projektu Arkadiusz Matczyński, pomysł na ligę powstał po to, żeby odciągnąć dzieci od komputerów i zachęcić je do wyjścia z domu. Dlatego też na zakończenie każdego turnieju wśród wszystkich uczestników, za pomocą specjalnej aplikacji „koło fortuny” losowane są wejściówki otrzymane, m.in., od Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios i innych instytucji, które wspierają tę imprezę.

Wpisowe do turnieju wynosi 10zł. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Pula nagród w całym cyklu: 10.000zł. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: tutaj.

materiały nadesłane: Arkadiusz Matczyński

Reklama