„Najlepsze życzenia” Anny Brody

Wiktoria Raczyńska
,

CzyTam Świat i Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz 16 grudnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 szykuje świąteczny, zimowy koncert Ani Brody, a ponadto kreatywne, rodzinne zabawy o tematyce zimowej oraz nagrody książkowe dla laureatów konkursu plastycznego pn. „Świat mojej książki”.

O Ani Brodzie: Tomasz Janas w materiałach przygotowanych dla festiwalu EtnoKraków pisze: „Wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna.”

Dyskografia solowa: „A ja nie chcę spać”, „Najlepsze życzenie”, „6 H”, w przygotowaniu „Hymny warmińskie i mazurki z Mazur” i „Thousand Lakes” – płytę dedykowaną Warmii i Mazurom z tradycyjną muzyką tego regionu. Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedna z najciekawszych osobowości polskiej sceny muzycznej.

Do swoich płyt natchnienie czerpie z ludowej tradycji, ale też z twórczości współczesnych poetów, w tym nazwisk tak cenionych twórców dla dzieci, jak Danuta Wawiłow, Dorota Gellner, czy Natalia Usenko.

Znacząca część jej muzycznych aktywności skierowana jest bezpośrednio do dzieci, choć prostota, melodyjność i wdzięk tej twórczości sprawiają, że trafia ona również do dorosłych. – Inspiracją jest dla mnie piękna poezja dziecięca – szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni. Piosenki wykonuję w towarzystwie cymbałów, pianina i głosu – mówi o sobie.

Muzyką zajmuje się, odkąd pamięta, a zamiłowanie do śpiewu wyniosła z domu. Współtwórczyni i muzyk
legendarnej formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów. Znana jest przede wszystkim z twórczości skierowanej
do najmłodszych (prowadzi familijne warsztaty wokalne i muzyczne). Dorosłej publiczności ma także wiele do
zaoferowania. Komponuje i wykonuje muzykę do spektakli teatralnych, filmów, animacji, słuchowisk radiowych i
innych form artystycznych. Bierze udział w projektach związanych z muzyką dawną, współczesną, eksperymentalną.
Półfinalistka 8 edycji Mam Talent 2015. Nagrywa dla telewizji, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą.

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Aula Collegium Copernicanum UKW, ul. Mikołaja Kopernika 1, 85-001 Bydgoszcz.

materiały nadesłane: Urszula Lepak, Fundacja Nowe Pokolenie

Reklama