Na spalanie kalorii do Myślęcinka

Magdalena Jabłońska
,

W nadchodzące święta warto odejść od stołu i wybrać się do Myślęcinka, by spalić choć część kalorii. Atrakcje zapewni zoo, a świąteczny harmonogram wprowadza Ośrodek Rekreacji Konnej.

Zoo nieczynne będzie w Wigilię 24 grudnia i w ostatni dzień roku, 31 grudnia. W pozostałe dni (także w Nowy Rok) działać będzie w godzinach 10.00-16.00. 27 i 28 grudnia zaprasza na specjalnie przygotowane warsztaty.

27 grudnia Ptasie Zabawy

Na warsztaty pt. „Ptasie Zabawy” zoo zaprasza całe rodziny, dzieci wraz z opiekunem, grupy przyjaciół. Podczas zajęć drużyny będą konstruować i budować zabawki dla myślęcińskich papug i kruków. W zabawie bierze udział drużyna, której nazwę i wymyślone hasło trzeba koniecznie zgłosić przy rejestracji ekipy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają gatunki ptaków (papug i krukowatych) zamieszkujących Ogród Zoologiczny. Pracownicy zoo opowiedzą, jak ptaki spędzają wolny czas, jak i dlaczego się bawią, jak używają wybranych przez siebie narzędzi. Będzie też konkurs niespodzianka z nagrodami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do około 11.30.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – warsztaty przewidziane dla 25 osób.

Rejestracja pod nr tel. 52 328 00 08.

28 grudnia My się zimy nie boimy

Do Ogrodu zawitała zima. Mróz i wiatr przypomniał, że czas na systematyczne dokarmianie ptasich gości naszego zoo. Przylatujące do karmników ptaki szukają smakołyków. A czy sikora i kwiczoł oczekują tego samego „dania na talerzu”? Warsztaty pt. „My się zimy nie boimy” odpowiedzą na pytania: jakie ptaki u nas zimują i jak mądrze dokarmiać rodzime gatunki. Podczas zajęć drużyny będą robić kule ze smakołykami dla ptaków, rozwieszane zimą w zoo. W zabawie bierze udział drużyna, której nazwę i wymyślone przez hasło zostaną zgłoszone przy rejestracji ekipy. Będzie też konkurs niespodzianka z nagrodami. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do około 11.30.

Rejestracja pod nr tel.: 52 328 00 08

Natomiast 25 i 26 grudnia tradycyjnie na terenie zoo zostaną rozwieszone kartki (liczba ograniczona). Znalazca, który z kartką zgłosi się do kasy, otrzyma drobny prezent.

W minizoo można także jak co roku oglądać żywą szopkę, w której obok wizerunku Świętej Rodziny zobaczyć można kozy i owce.

Świąteczny harmonogram wprowadził także Ośrodek Rekreacji Konnej. W Wigilię i 25 grudnia, a także 31 grudnia i 1 stycznia ośrodek będzie nieczynny. W drugi dzień świąt natomiast o godzinie 11.00 jeźdźcy wyruszą na dwugodzinny objazd dla osób zaawansowanych.

materiały nadesłane: LPKiW

Reklama