Na Muszla Fest najważniejsza jest muzyka

Tomasz Welcz
,

19-20 sierpnia na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy odbędzie się 14. już edycja Muszla Fest. Podobnie jak w latach ubiegłych festiwal będzie głośny, dwudniowy i pełen atrakcji.

W tym roku nieco inaczej ustawiona będzie scena namiotowa, a słynna górka znajdzie się na terenie festiwalu, który – w stosunku do zeszłego roku – nieznacznie ograniczymy, żeby nieco „zagęścić” festiwalową atmosferę. Oczywiście nie zabraknie pola namiotowego oraz strefy gastronomicznej. Jak co roku, na terenie festiwalu pojawią się też stoiska oferujące muzyczny merchandising oraz merytoryczne, zbieżne z ideologią festiwalu wsparcie (Otwarte Klatki, Stowarzyszenie Nigdy Więcej itp.). Najważniejsza będzie jednak muzyka.

A oto jak wygląda program.

Piątek (19 sierpnia), mała scena, od godziny 17: Alles (Łódź),  Tester Gier (Śląsk),  Kompania Karna (Bydgoszcz), 1125 (Złotów), MYCIAA (Francja); duża scena od godziny 17.40: Alastor (Kutno),  Włochaty (Szczecin),  Dezerter (Warszawa),  Decapitated (Krosno)

Sobota (20 sierpnia), mała scena, od godziny 16:  The Shitstorms (Bydgoszcz – zespół konkursowy 1), 17.30 – This Noise (Wrocław – zespół konkursowy 2),  M.O.R.O.N. (Kobyłka), Karcer (Słupsk), Old Fashioned (Bydgoszcz), Astrid Lindgren (Poznań); duża scena, od godz 16.40: Vidian (Bydgoszcz), Raw Power (Włochy), Bishops Green (Kanada), All For Nothing (Holandia), Vader (Olsztyn).

12990951_1090675764329761_4312944085430602177_nDrugiego dnia festiwalu (sobotę, 20 sierpni) na scenie namiotowej odbędzie się finał Konkursu Muszla Fest 2016, podczas którego dla publiczności zagrają dwa najciekawsze (zdaniem jurorów) składy. Zawalczą one o trzy nagrody: tę ufundowaną przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – sesję nagraniową w „emcekowym” AV Studio, tę od Rebel Music BDG, czyli możliwość zagrania na dużej scenie Muszla Fest 2017 oraz tę od studia filmowego Flashback Film (Klip48), czyli możliwość nagrania profesjonalnego videoklipu do wybranego utworu. Dodatkowe wyróżnienie ufundował też sklep muzyczny Canto.

Podobnie jak rok temu, tak i w 2016 roku Muszla Fest jest festiwalem biletowanym. Od 1 do 18 sierpnia karnet dwudniowy kosztuje 65 zł, a w festiwalowy weekend jego cena wzrośnie do 70 zł. Dostępne są również bilety jednodniowe, które w sierpniu kosztować będą 40 złotych.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie za pośrednictwem platformy Ticketpro. W czasie trwania festiwalu na jego terenie stanie mobilny punkt stacjonarny Ticketpro, w którym będzie można kupić bilety/karnety.

Reklama