Myślenie kamieniem – odsłona druga

Marek Tomaszewski
,

Bydgoskie Centrum Sztuki (ul. Jagiellońska 47) po raz drugi w tym roku prezentuje ekspozycję rzeźb patrona placówki Stanisława Horno-Popławskiego.

Wystawa  „Myślenie kamieniem” to artystyczna wizja rodziny, nawiązanie do polskiego patriotyzmu, inspiracja sztuką antyczną, socrealistyczna specyfika, koncentracja na ludziach, to wyjątkowa podróż po różnorodności świata rzeźby.

Wyjątkowy spacer po tym, co w świecie rzeźby najcenniejsze zapewnia Horno-Popławski – geniusz dłuta, mistrz precyzji, ostatni z artystów, którzy potrafili surowy polny kamień zamienić w nieprawdopodobnie elastyczne tworzywo.

Podróż przez twórczość artysty – również ta wirtualna z wykorzystaniem gogli virtualreality – to coś więcej niż tylko wystawa. To wejście – delikatne i subtelne – w wyjątkowy, własny świat rzeźby Stanisława Horno-Popławskiego.

Wystawa jest wzbogacona o nieprezentowane dotąd rzeźby w Bydgoskim Centrum Sztuki i okraszona będzie cytatami, m.in., z książki autorstwa Romana Konika „Myślenie Kamieniem”.

Ponadto – od 16 sierpnia – wystawę urozmaicą pracę uczestników naszych warsztatów z rysunku „Portret kamienia. Studium rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego”.

Wystawę można oglądać od 9 sierpnia do 7 września.

Reklama