Myślęcinek – przypominamy o konsultacjach

Magdalena Jabłońska
,

Trwają konsultacje społeczne związane z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Czym jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?

Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie.

W ramach konsultacji – oprócz internetowej dostępnej tutaj i papierowej ankiety – Miasto zaprasza na wydarzenia towarzyszące: warsztaty dla mieszkańców oraz punkt konsultacyjny na terenie parku.

Odwiedź park, przyjdź na warsztaty

W najbliższą sobotę, 16 listopada, pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej będą czekać na mieszkańców w okolicach pętli autobusowej. Na miejscu będzie można wypełnić ankietę, uzyskać szczegółowe informacje na temat konsultacji oraz wziąć udział w zabawie terenowej (spacer na orientację).

Z kolei we wtorek, 19 listopada, zapraszają na warsztaty projektowe podczas których będzie można podzielić się swoją wizją zagospodarowania parku. Warsztaty odbędą się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Początek spotkania o godzinie 17.00. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez napisanie maila na adres mpu@mpu.bydgoszcz.pl. W tytule maila należy wpisać „Warsztaty Myślęcinek”.

Wypełnij ankietę 

Podziel się swoim zdaniem wypełniając elektroniczną ankietę tutaj lub ankietę w formie papierowej, którą można pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego LPKiW Myślęcinek, w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jeden z największych w Polsce parków miejskich. Położony jest zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy, chętnie odwiedzają go bydgoszczanie, okoliczni mieszkańcy i turyści. Piękno natury połączone z bogatą infrastrukturą pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród odwiedzających park.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszcz

Reklama