Ptasia strefa na weekend

Wiktoria Raczyńska
,

W niedzielę, 27 maja, w bydgoskim zoo czas dzieciom upłynie pod hasłem „Ptaki i ich świat”. W godzinach 10.30-13.00 i 13.30–17.15 pracownicy zoo zaproszą do zabawy: „Policz ptaki w polskim lesie…”.

Uczestnicy otrzymają naklejki lub zakładki do książki. Będzie również można zmierzyć się z ptasimi układankami, a najmłodsi goście zoo znajdą dla siebie miejsce z kolorowankami.

W przypadku sprzyjającej pogody spotkają się w strefie „Ptasia strefa” – kampania „Głośny las” w dziale ptaków. A gdyby padało, impreza przeniesie się do budynku Akwarium Terrarium.

W związku z organizowaną tego dnia na stadionie Zawiszy i w okolicach imprezą biegową, dojazd do parku będzie utrudniony – organizatorzy proponują przyjazd do parku od strony ulicy Armii Krajowej lub Zamczysko.

Niedzielne spotkanie będzie kolejną odsłoną akcji w ramach kampanii edukacyjnej „Głośny las” pozwalającej na poznawanie skrzydlatych przyjaciół polskich lasów, a jednocześnie to dobry sposób na spędzenie czasu w otoczeniu przyrody i przyjemne nabywanie wiedzy o skrzydlatych przyjaciołach.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama