„My, Europa, Uczta narodów” w marcu w Teatrze Polskim

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. 21 marca na Dużej Scenie TPB odbędzie się polska prapremiera międzynarodowej produkcji „My, Europa, Uczta narodów” w reż. Rolanda Auzeta.

„My, Europa, Uczta narodów” to dialog o Europie oparty na tekście autorstwa Laurenta Gaude. Ma opowiadać historię nie z punktu widzenia Polski w Europie lub Francji w Europie, a historię obejmującą Europę w całej jej rozległej różnorodności.

Na teatralnej scenie spotka się 10 aktorów z całego kontynentu. W produkcję spektaklu zostały zaangażowane 24 teatry i festiwale teatralne m.in. Festival d’Avignon, Festival Temporada Alta czy Dublin Theatre Festival.

Polskę wśród nich reprezentuje Dagmara Mrowiec-Matuszak, aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który jest koproducentem spektaklu.

Próby do spektaklu, który zaprezentowany zostanie 21 marca w Bydgoszczy, rozpoczęły się w maju 2019 roku we Francji, pod okiem Rolanda Auzeta – cenionego reżysera i muzyka o międzynarodowej renomie.

Premiera „My, Europa, Uczta narodów” odbyła się 6 lipca 2019 roku na Festiwalu Teatralnym w Awinionie.

21 marca 2020 roku, po raz pierwszy w Polsce, spektakl zostanie zaprezentowany na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W TPB przedstawienie tłumaczone będzie symultanicznie na język polski.

Partnerem spektaklu jest Instytut Francuski.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90)
oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

materiały nadesłane: Aleksandra Rzęska, TPB

Reklama