Muzyka w Zabytkach Chełmna

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na koncert z cyklu Muzyka w Zabytkach zapraszamy do Chełmna 14 lipca.

– W ostatnich latach, szczególnie wśród młodych osób, pojawił się nowy trend – organizowanie w dni wolne krótkich wypadów po regionie, do miejsc, w których nas jeszcze nie było. Mamy to szczęście, że tych atrakcji na naszym terenie jest całkiem sporo i są one bardzo różnorodne – od tych przyrodniczych, jak dęby w Bąkowie, czy widok na Góry Łosiowe, po miasta – Świecie, Chełmno czy Bydgoszcz, które mogą być bazą wypadową do kolejnych miejsc na mapie kujawsko-pomorskich konstelacji – mówi Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Słuchaj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

W kolejną sobotę w ramach XVI Festiwalu Muzyka w Zabytkach usłyszymy w Chełmnie grupę BartBand w repertuarze „Polka, polka, polka – polki świata”. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Piotra i Pawła, jednego z najsłynniejszych zabytków w mieście. Będzie to więc świetna okazja, by poznać najciekawsze zakątki Chełmna i okolic, bo przy okazji warto też zajrzeć do Chełmińskiego Parku Krajobrazowego. A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli! W ten sposób zachęcamy, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta można już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o aplikacji i konkursie tutaj.
Organizatorami akcji Paszport Turystyczny 2018 jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Reklama