Muzeum Okręgowe przyjazne niepełnosprawnym

Marek Tomaszewski
,

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazna przestrzeń” w XII Plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017.

Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły konkursu nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników.

Kapituła doceniła Muzeum Okręgowe „za przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dofinansowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

26_wyr_przestrzen_sopot i bydg– Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego to  muzeum bez barier. Staramy się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom, jakie niesie ze sobą obsługa gości z dysfunkcjami, którzy są mile widziani w naszych progach. Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, o ile stopień niepełnosprawności wymaga opieki, przysługuje bezpłatny wstęp.  Dostępność budynków dla osób z dysfunkcjami oraz przystosowanie ich do potrzeb tej grupy społecznej wiąże się z likwidacją barier urbanistycznych, architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się oraz barier mentalnych, dlatego też sukcesywnie staramy się dostosowywać muzealne budynki tak, by były przyjazne dla wszystkich zwiedzających – mówi Natalia Szczerbińska z bydgoskiego muzeum.

27_przestrzeń_razemGala wręczenia nagród odbyła się 12 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

materiał nadesłany: Muzeum Okręgowy im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Reklama