Muzeum Mydła i Historii Brudu najlepszym produktem turystycznym w Polsce

Marek Tomaszewski
,

Muzeum Mydła i Historii Brudu uzyskało tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego w Polce w 2017 roku. To najważniejsza nagroda turystyczna w kraju.

W październiku tego roku muzeum przy ul. Długiej zdobyło tytuł najlepszego produktu turystycznego w regionie. Była to jednocześnie nominacja do ogólnopolskiego etapu konkursu. 23 listopada podczas Targów TT Warsaw, bydgoskie muzeum wraz z innymi dziewięcioma atrakcjami z całego kraju otrzymało to najważniejsze turystyczne wyróżnienie w Polsce.

Tym samym Muzeum Mydła i Historii Brudu zostało czwartym bydgoskim certyfikowanym produktem turystycznym – wcześniej to wyróżnienie otrzymały Exploseum, Wyspa Młyńska oraz festiwal filmowy Camerimage.

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom czy przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.

Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w 2003 r. Nagrody przyznawane są przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci – praktycy branży turystycznej. Od 2008 r. przyznawany jest również Złoty Certyfikat – specjalna nagroda stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób.
Warto wiedzieć:

Muzeum Mydła i Historii Brudu powstało w 2012 roku i jest jedynym tego typu obiektem na świecie. Można w nim poznać historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. We wnętrzach zaaranżowano, m.in., XIX-wieczny pokój kąpielowy i średniowieczną łaźnię. Wśród zbiorów znajduje się pierwszą przenośna ubikacja, pierwowzór prysznica, żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki do szorowania ciała wykonane z końskiego włosia, pralki, maglownice i suszarki.  Jest także bogata kolekcja mydeł, a wszystkie eksponaty w muzeum można dotykać.

zdjęcie: Muzeum Mydła i Historii Brudu

Reklama