Mural pod hasłem „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”

Marek Tomaszewski
,

Na ścianie budynku przy ul. Pięknej 44 w Bydgoszczy powstanie nowy mural. Będzie on symbolem Bydgoszczy jako miasta otwartego i tolerancyjnego.

Konkurs na wykonanie malowidła związany był z kampanią Forum Obywateli Bydgoszczy zainicjowaną w styczniu 2017 roku pod hasłem „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”.

Na konkurs nadesłano 56 prac z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Koszalina, Częstochowy, Cottbus (Niemcy), Malagi (Hiszpania), Gliwic, Cieszyna, Ślesina, Lubania.

Komisja konkursowa za najlepszą uznała pracę Justyny Dziabaszewskiej z Poznania. Zdaniem komisji, mural w harmonijny i ciepły sposób przedstawia przekrój współczesnego społeczeństwa, w którym jest miejsce dla każdego i w którym każdy jest tak samo ważny.

Wręczono także trzy wyróżnienia honorowe za ciekawe projekty dla: Dawida Celka (Wrocław), Janka Janowskiego z Gliwic i Magdaleny Majorkowskiej z Bydgoszczy.

Mural zostanie wykonany na ścianie szczytowej budynku przy ul. Pięknej 44 – ma być gotowy na 672 urodziny miasta, które obchodzone będą 19 kwietnia. Koszty wykonania muralu pokryje miasto.

Współorganizatorami konkursu jest Forum Obywateli Bydgoszcz.

materiał: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama