„Może morze” – sensoryczne spotkanie z książką

Magdalena Jabłońska
,

Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza do wspólnego czytania świata z najmłodszymi. Pierwsze powakacyjne zajęcia poświęcone będą wspomnieniom i marzeniom o morzu. To sensoryczne spotkanie z książkami, rodzicami i dziećmi do 4. roku życia zacznie się od poznania książek o życiu nad morzem i w morzu.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat. Maluchy będą poznawać świat, dotykając różnych powierzchni i faktur, słuchać muzyki, ruszać się, smakować, tworzyć wielkie dzieła. Fundacja zaprasza rodziców z dziećmi już 29 września (sobota), o godzinie 10.00 lub 4 października (czwartek), o godzinie 17.00 do Kawiarni Kogel Mogel przy ulicy A. G. Siedleckiego 10.

Zobaczycie, jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej.

Pamiętajcie o stroju na zmianę.

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona, zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl.

Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… Udowodnimy wam, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystają przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

WSTĘP WOLNY

materiały nadesłane: Anna Brycka, Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II

Reklama