Modernizacja Polonii – prezydent wnioskuje o dodatkowe pieniądze

Magdalena Jabłońska
,

Prezydent Rafał Bruski zawnioskował do Rady Miasta o zwiększenie środków na modernizację stadionu Polonii.

W ogłoszonym w październiku 2018 roku przetargu na modernizację trybuny głównej, najtańsza oferta opiewa na 21,5 mln złotych. Pierwotnie zaplanowane pieniądze w budżecie miasta nie uwzględniały szeregu dodatkowych prac oprócz budowy samej trybuny. Poza trybuną powstanie zaplecze socjalnie, nowy parking i zaplecze dla zawodników. Zakończenie prac zaplanowano na wiosnę 2020 roku, jeszcze przed startem nowego sezonu rozgrywek ligowych.

Dzięki tej inwestycji wygodniej będzie można obserwować zmagania żużlowców. Wcześniej zlecona została rozbiórka kolidujących obiektów. Te prace już się zakończyły. Ich koszt to blisko 800 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że wraz zaplanowaną inwestycją miasto zagwarantowało też wsparcie finansowe na funkcjonowanie klubu, które ma pomóc w powrocie drużyny do najwyższej klasy rozgrywek.

Po modernizacji stadion będzie lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Trybuna będzie miała nową strefę gastronomiczną, poprawi się baza sportowa. Powstaną nowe boksy dla zawodników. Trybuny będą przybliżone do toru, co pozwoli widzom lepiej obserwować zmagania sportowców na torze i boisku. Stadion będzie spełniał wymogi Ekstraligi Żużlowej. Na przebudowanej części stadionu powstanie łącznie 2,5 tys. nowych miejsc.

Konstrukcja nośna obiektu wykonana będzie w technologii żelbetowej (m.in. fundamenty, ściany oporowe, nośne, osłonowe, trybuna, stropodachy). Na elewacji stosowane będą przede wszystkim płytki klinkierowe w szarym kolorze. Kolorystyka siedzeń ma nawiązywać do tradycyjnych biało-czerwonych barw Polonii. Z poziomu terenu na koronę obiektu poprowadzą 3 zestawy schodów. Cały obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z poziomu terenu na poziom korony zapewni winda zewnętrzna.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama